O festivalu

Festival Jesnění je sousedsko-kulturní nemainstreamový festival, pořádaný spolkem Sudetikus, jehož cílem je posílení kulturního a komunitního ducha v Jeseníku a vytvoření prostoru pro setkávání a diskuzi. Zároveň má za úkol propojit místní umělce se současnou uměleckou scénou a inspirovat.

Festival propojí městské kulturní prostory a oživí veřejné prostory města Jeseník a jeho nejbližší okolí.

Letošní propojení s česko-německým festivalem V centru/Im Zentrum přinese obohacení programu o výtvarné umění, zajímavé přednášky a autorská čtení a divadlo. Čekají nás 4 dny nabité kulturou a úžasem.

Zajesněte se s námi…

jesnění
2022

Pro návštěvníky

Abychom akci zpřístupnili každému a zároveň zachovali charakter sousedsko-kulturního festivalu, chceme fungovat na dobrovolném vstupném.

Náklady na akci plánujeme z části pokrýt sbírkou na Donio.cz, kde si lidé mohou vybrat odměnu za to, že festival podpoří.

Prosíme o podporu na www.donio.cz/jesneni2022
Kasičky budou i na místě, kde nás můžete
podpořit dobrovolným vstupným.

Můžeš nás odchytnout během festivalu, to máme úplně nejradši a ještě se s Tebou vyfotíme! Klidně napiš anonymně do formuláře tady, nebo do zpráv na Facebook nebo Instagram nebo na mail festival@jesneni.cz. Roztrhli bychom se pro pochvalu i konstruktivní kritiku.

Letos poprvé zajišťujeme pro návštěvníky možnost stanování. Takže pokud Ti stačí stan, umyvadlo a WC – máš to mít! Za poplatek 100 Kč/osoba/noc budeš možnost složit hlavu v uzamčeném areálu – platí se záloha 200 Kč za půjčení klíče. Stanování je potřeba rezervovat – vyplňte formulář TADY nebo napište na festival@jesneni.cz.

Tipy na jednoduché ekonomické ubytování v Jeseníku:

Luxusnějí ubytování nejdete na www.booking.com.

Stránka, která obsahuje seznam všech restaurací v Jeseníku: Menu Jeseník.

Doporučujeme Restaurace Tosca, Gemer, nebo Regenhart.

Můžete si taky dát pizzu, kebab, nebo čínu.

Co dalšího můžete vidět a zažít v Jeseníku?

Tipy, jak se nejlépe dostat do Jeseníku:

Festivalová místa

Festival Jesnění má za cíl propojovat veřejné a kulturní prostory města Jeseník a první ročník festivalu bude probíhat v bezprostřední blízkosti centra Jeseníku. Oživíme náměstí Svobody, letní divadlo ve Smetanových sadech, autobusové nádraží a bývalou textilní továrnu. Projdeme jak Jeseník tak lázně se zajímavými průvodci. Pro detailní přehled lokací doporučujeme využít mapu festivalových míst. Po kliknutí na místo se Vám otevře mapa na Mapy.cz.

Letní divadlo

Letní divadlo

Náměstí Svobody

Park

Čajbar Pangea
Add Your Tooltip Text Here
Autobusové nádraží
Add Your Tooltip Text Here
Areál Woox
Add Your Tooltip Text Here
Ennea Café
Add Your Tooltip Text Here
Kaple
Add Your Tooltip Text Here
Masarykovo náměstí
Add Your Tooltip Text Here