O festivalu

Festival Jesnění je sousedsko-kulturní nemainstreamový festival, pořádaný spolkem Sudetikus, jehož cílem je posílení kulturního a komunitního ducha v Jeseníku a vytvoření prostoru pro setkávání a diskuzi. Zároveň má za úkol propojit místní umělce se současnou uměleckou scénou a inspirovat.

Festival propojí městské kulturní prostory a oživí veřejné prostory města Jeseník a jeho nejbližší okolí.

Letošní propojení s česko-německým festivalem V centru/Im Zentrum přinese obohacení programu o výtvarné umění, zajímavé přednášky a autorská čtení a divadlo. Čekají nás 4 dny nabité kulturou a úžasem.

Zajesněte se s námi…

jesnění
2022

Pro návštěvníky

Abychom akci zpřístupnili každému a zároveň zachovali charakter sousedsko-kulturního festivalu, chceme fungovat na dobrovolném vstupném.

Náklady na akci plánujeme z části pokrýt sbírkou na Donio.cz, kde si lidé mohou vybrat odměnu za to, že festival podpoří.

Prosíme o podporu na www.donio.cz/jesneni2022
Kasičky budou i na místě, kde nás můžete
podpořit dobrovolným vstupným.

Můžeš nás odchytnout během festivalu, to máme úplně nejradši a ještě se s Tebou vyfotíme! Klidně napiš anonymně do formuláře tady, nebo do zpráv na Facebook nebo Instagram nebo na mail festival@jesneni.cz. Roztrhli bychom se pro pochvalu i konstruktivní kritiku.

Letos poprvé zajišťujeme pro návštěvníky možnost stanování. Takže pokud Ti stačí stan, umyvadlo a WC – máš to mít! Za poplatek 100 Kč/osoba/noc budeš možnost složit hlavu v uzamčeném areálu – platí se záloha 200 Kč za půjčení klíče. Stanování je potřeba rezervovat – vyplňte formulář TADY nebo napište na festival@jesneni.cz.

Tipy na jednoduché ekonomické ubytování v Jeseníku:

Luxusnějí ubytování nejdete na www.booking.com.

Stránka, která obsahuje seznam všech restaurací v Jeseníku: Menu Jeseník.

Doporučujeme Restaurace Tosca, Gemer, nebo Regenhart.

Můžete si taky dát pizzu, kebab, nebo čínu.

Co dalšího můžete vidět a zažít v Jeseníku?

Tipy, jak se nejlépe dostat do Jeseníku:

Festivalová místa

Festival Jesnění má za cíl propojovat veřejné a kulturní prostory města Jeseník a první ročník festivalu bude probíhat v bezprostřední blízkosti centra Jeseníku. Oživíme náměstí Svobody, letní divadlo ve Smetanových sadech, autobusové nádraží a bývalou textilní továrnu. Projdeme jak Jeseník tak lázně se zajímavými průvodci. Pro detailní přehled lokací doporučujeme využít mapu festivalových míst. Po kliknutí na místo se Vám otevře mapa na Mapy.cz.