Historie

Podívejte se na všechny minulé ročníky festivalu Jesnění a načerpejte úžasnou energii, nalaďte se na nový ročník, nebo si připomeňte úžasné vzpomínky!

Jesnění 2022

Po úspěšném prvním ročníku festivalu Jesnění se jeho pořadatelé rozhodli pustit do příprav druhého ročníku, který měl opět do Jeseníku přivést jak známá jména současné nezávislé umělecké scény, tak kreativní a talentované osobnosti z Jesenicka. V průběhu příprav festivalu ovšem vznikla zajímavá myšlenka spojit síly s festivalem a iniciativou Im Zentrum/V centru, který již šestým rokem kulturně oživuje prostor Jesenicka a Rychlebských hor a věnuje se propojování umělců z Německa a České republiky.

Jesnění 2021

První ročník sousedsko-kulturního festivalu Jesnění proběhl o víkendu 17.-19. září 2021. Hlavním cílem akce bylo přivést na Jesenicko především představitele české nezávislé kulturní scény, a tím nabídnout místním pohled do současné nemainstreamové kultury, vytvořit prostor pro setkávání, diskuzi a v neposlední řadě také místním umělcům umožnit představit svou tvorbu, realizovat se v rámci festivalu a navázat kontakt s tvůrčími osobnostmi (nejen) ze všech koutů Česka.